wtorek, 27 sierpnia 2013

Osiągnij cel!


"W końcu nie bez przyczyny tyle się o tym mówi, pisze i śpiewa, by mieć w sobie siłę, by nie poddawać się i realizować marzenia. Wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nie oznacza to jednak, że od razu osiągam to, czego pragnę." - Martyna Wojciechowska

Jak osiągnąć cel? Na to pytanie chyba nie ma jednej konkretnej odpowiedzi, która gwarantuje nam sukces, ale moim zdaniem to może nawet lepiej, bo było zbyt łatwo i nie byliśmy w stanie docenić  naszych osiągnięć. Jednakże przedstawię Wam dzisiaj kilka wskazówek, które na pewno mogą być pomocne w osiąganiu celów.

1.NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ! To pierwszy, najważniejszy punkt, aby zawsze dążyć do tego
czego naprawdę pragniemy, nie zniechęcać się porażkami,
opiniami innych, tylko cały czas przeć do przodu :) Na pewno słyszeliście historie największy ludzi sukcesu, którzy nim osiągnęli swój cel ponieśli wcześniej sromotne porażki, ale się po nich podnieśli i nie przestając wierzyc dążyli dalej do zrealizowania celu.

2.Skonkretyzuj swój cel i najlepiej jeszcze go sobie zapisz. Osoba, które chce po prostu osiągnąć sukces, nie wiedząc dokładnie w jaki sposób, prawdopodobnie nigdy go nie osiągnie. Przy planowaniu łatwiej nam będzie zrealizować cel jeśli dokładnie będziemy mieć wizję tego co chcemy osiągnąć. Badania wykazały, że osoby, które zapisywały swoje cele częściej odnosiły sukces w osiąganiu ich, niż osoby, które nie miały takiej listy.

3.Podejmij pierwsze kroki od teraz - nie od jutra, nie jak skończysz 18 lat, nie jak skończysz studia, nie jak założysz rodzinę itd. itd. - już, teraz! Nawet jeśli obecnie nie jest możliwe całkowite osiągnięcie celu, to podejmij kroki, które mają ci w tym pomóc, idąc w przód nawet podejmując malutkie kroczki zawsze będziesz bliżej zrealizowania celu niż stojąc w miejscu.

4.Zawsze miej wiarę, że na pewno ci się uda! Pozytywne nastawienie może zdziałać cuda :)

Na koniec moja ukochana piosenka o osiąganiu celów, i co z tego, że z Disneya ;-)


2 komentarze:

  1. Mnie ostatnio motywuje do działania rozpisanie na kartce tego co mam do zrobienia i opracowanie planu działania : )

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też tak robię, to naprawdę może pomóc w osiągnięciu celów tych większych jak i tych mniejszych, codziennych :)

      Usuń