sobota, 19 kwietnia 2014

O przyjaźni słów kilka..


Tworząc z kimś związek, masz świadomość, że to może się skończyć. Możecie się od siebie oddalić, spotkać kogoś innego albo po prostu się odkochać. Jednak przyjaźń nie jest grą o wszystko albo nic i dlatego zakładasz, że będzie trwała wiecznie, zwłaszcza jeśli to stara przyjaźń. Traktujesz jej trwałość jako coś oczywistego i może właśnie to stanowi o jej wartości.
         — Emily Giffin - Coś pożyczonegoNa początku chcę Was przeprosić za moją nieobecność, ale zaangażowałam się w pewną inicjatywę, która pochłonęła całkowicie czas wolny, ale o tym napiszę więcej w kolejnej notce.


Dzis dlatego, że moja przyjaciółka ma urodziny postanowiłam napisac notkę na ten temat.       
A mianowicie dlaczego uważam się za niebywałą szczęściarę, że udało mi się znaleźć przyjaciółkę z prawdziwego zdarzenia?

1.Tak jak w cytacie powyżej jestem przekonana o trwałości naszej przyjaźni, po prostu w głębi duszy wiem, że to się nie może tak po prostu rozpaść. Tak samo jak nie ma u nas czegoś takiego jak zazdrość mimo, że mamy również odrębnych znajomych, to coś takiego nigdy nie występuje.

2.Chyba najcudowniejszą rzeczą w posiadaniu przyjaciółki jest to, że mogę do niej się zwrócić ze wszystkim i co najważniejsze nie tylko z problemami, ale również z najmniejszymi pierdołami z codziennego życia, czego nie wysłałabym tak po prostu do żadnego zwykłego znajomego, bo by mnie uznali za nienormalną. I to jest coś co cenię w naszej relacji najbardziej.


weheartit.com

3.Umiemy porozumiewać się bez słów. Naprawdę, wystarczy jedno spojrzenie i my już wszystko wiemy. Również potrafimy rozpoznać kiedy cos jest nie tak albo na odwrót. Nic się nie ukryje ;)

4.Jesteśmy ze sobą szczere do bólu i zdecydowanie nie ciągle w stosunku do siebie miłe. Nasze rozmowy ociekają sarkastycznymi docinkami, ale żadna z nas się nie obraża (przynajmniej nie na poważnie) i po prostu się z tego śmiejemy. Gorzej jak inne osoby zaczynają podłapywać nasze docinanie sobie nawzajem, wtedy to się robi bardzo wkurzające, bo jednak przyzwolenie na to mamy tylko my dwie.

5.Potrafimy spędzać razem czas w ciszy.

6.Gdy mam gorszy dzień i pisze do niej, jaka to jestem nieszczęśliwa itd. to Ona zamiast pogłaskać mnie po głowie i powiedzieć, że to smutne, wszystko będzie dobrze, zwykle daje mi kopa w tyłek, da mi opierdziel, że nie mam powodu się użalać, tylko musze wziąć sprawy w swoje ręce, a nie narzekać i szczerze mówiąc pomaga mi to sto razy bardziej niż typowe słowa pocieszenia, które tylko utwierdzają mnie w moim nieszczęściu.


weheartit.com

7.Mamy wspólne plany na przyszłość. Zabrzmiało to dość śmiesznie, ale chodzi mi o koncerty, festiwale, podróże, na które planujemy się razem wybrać w bliższej i dalszej przyszłości. Fajnie mieć świadomość, że ma się z kim wziąć udział w wydarzeniach, na które samemu by głupio było pojechać.

8.. Oczywiście nie jest tak kolorowo i zdarza nam się kłócić, ale bardzo szybko się godzimy, bo zwykle wydarza się cos ciekawego czym musimy się z tą druga osobą podzielić i nasze "ciche dni" trzeba zakończyć ;) Chociaż są to zawsze kłótnie o pierdoły, nigdy jeszcze nie miałyśmy takiego naprawdę poważnego konfliktu, a przyjaźnimy się już od około pięciu lat.

9.Mamy do siebie 100% zaufania. Nigdy się nie obawiałam, że rzeczy, które jej mówię w tajemnicy wyjdą na jaw i sądzę, że na odwrót to samo. Tak samo jak jestem przekonana o tym, że żadna z nas tej drugiej nie obrabia tyłka za plecami.

weheartit.com

10.Przeżyłysmy razem mnóóóstwo zabawnych sytuacji i przygód, a anegdoty na temat naszej przyjaźni mogłabym wymieniać bez końca...

I właśnie dlatego uważam, że mam niesamowite szczęście mając przy sobie prawdziwą przyjaciółkę, bo zdaję sobie sprawę, że to mimo wszystko nie jest aż tak częste zjawisko. Mam nadzieję, że każdemu z Was udało się znaleźć kogoś takiego, jeśli nie to wsyztsko przed Wami, tylko nigdy nie przestawajcie szukać, bo naprawdę warto :)

2 komentarze:

 1. Też kiedyś miałam takie przyjaciółki, ale wraz z zakończeniem gimnazjum skończyła się i przyjaźń. i dopiero wtedy zauważyłam na kim mogę polegać :)

  MSjournalistic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie życzę Ci znalezienia przyjaźni z prawdziwego zdarzenia, która będzie trwała bez końca :)

   Usuń