czwartek, 22 maja 2014

Nikt nie jest idealny

Dlatego ja ciągle powtarzam: "Rób swoje". Nie zajmuj się tym, co robią inni, bo oni mają własne drogi do przejścia. A Ty masz swoją. Nie pytaj dlaczego im się coś bardziej udaje, tylko szukaj sensu w tym co robisz. Kiedy znajdziesz w tym wolność, spełnienie i radość, świat sam do Ciebie przyjdzie. — Beata Pawlikowska
 

Zauważyłam, że w dzisiejszych czasach potrzeba bycia perfekcyjnym zdecydowanie dominuje w naszym życiu. Cały czas próbujemy komuś dorównać, komuś kto według powszechnej opinii jest lepszy, osiągnął większy sukces. Tak, inspirowanie się innymi jest dobre, wzorowanie się na nich. Tylko jedna ważna rzecz: nie zgubmy w tym wszystkim samych siebie.

Każdy z nas jest wyjątkową, indywidualną jednostką. Często próbujemy innym dorównać, bo czujemy się gorsi przez to, że innym lepiej się wiedzie w różnych aspektach życia, czy są po prostu lepsi od nas, nawet w tych codziennych, prozaicznych czynnościach. Zapominamy o tych rzeczach, w których to MY czujemy się najlepiej, przez co skupiając się na tym, w czym jesteśmy gorsi, pozwalamy zawładnąć nasz umysł myślą: "nie jestem dość dobry".

weheartit.com
Jest to bardzo dobry sposób do autodestrukcji. Nie da się, nie ma takiej możliwości być najlepszym we wszystkim, nie istnieją na świecie ludzie idealni. Nieustanne dążenie do zrównania się z innymi we wszystkich aspektach, powoduje zgubienie samego siebie. W tej niekończącej się gonitwie zapominamy o swoich pasjach, celach, wartościach, przekładając je na te, do których dążą wszystko wokół, bo w końcu nie możemy odstawać.
Zastanów się teraz, co tak naprawdę TOBIE daje szczęście i spełnienie. To jest klucz do szczęśliwego życia, trzymać się tego, nie odpuszczać i w tym co jest dla naprawdę ważne dążyć do bycia najlepszym, ale nie dla innych, dla SIEBIE.

weheartit.com
Z perspektywy czasu jestem przekonana, że każdy kto zdobył się na odwagę w podążaniu za swoim własnym sercem, nie zważając na ludzi dookoła ich sukcesy i opinie, osiągnął znacznie więcej niż Ci, co swoje życie spędzili na doganianiu nieuchwytnego ideału, który tak naprawdę nie istnieje.

4 komentarze:

 1. Porównywanie się wychodzi nam jak z automatu, zastanawiam się dlaczego? Efekt wychowania, chodzenia do szkoły? Walczę z tym świadomie jak z zarazą, bo potrafi wyjątkowo przytruwać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno wiele czynników ma na to wpływ, ale życzę wygrania tej walki! :)

   Usuń
 2. Każdy jest wyjątkowy, inny i nie powtarzalny. Szczęście jest w NAS i nie osiągniemy go spełniając oczekiwania innych i dążąc do ideału. Musimy słuchać siebie i swojego serca, a nie ślepo gonić za tym co wszyscy.

  OdpowiedzUsuń