piątek, 4 lipca 2014

Walcz o swoje marzenia - zaryzykuj!

Kiedy znajdziesz w życiu coś, w co będziesz wierzyć ponad wszystko, wytrwaj przy tym, bo nigdy więcej nie wróci. A jeśli będziesz wierzyć z całą mocą, ludzie prędzej czy później spojrzą na to twoimi oczami. Bo kto wie lepiej jak nie ty? Nie bój się trudnych wyborów. Znajdź coś jednego, co się liczy, a wszystko inne samo się ułoży — Elizabeth Haydon
 
 
Wiecie co mnie najbardziej boli?  Patrzenie jak ogromnie utalentowani ludzie, posiadający niesamowitą pasję, po prostu to odpuszczają na rzecz "bezpiecznego życia". Tak bardzo boją się podjąć ryzyko, że na starcie rezygnują ze swojego wymarzonego scenariusza. Nie potrafię tego zrozumieć i nawet nie chcę, ponieważ we mnie dalej jest "naiwne" przekonanie, że jeśli naprawdę chcemy coś osiągnąć to dopniemy swego, a jak jeszcze mamy duże predyspozycje, to nic tylko działać! Głupie, prawda?


weheartit.com
 Czy ten strach bierze się z obawy przed porażką? A może to jest po prostu kompletny brak wiary w siebie i własne możliwości? Albo wpojone ambicje rodziców? Naciski ze strony rówieśników? Chęć podporządkowania ogólnie przyjętemu schematowi? 
 
Czy naprawdę, którykolwiek z tych powodów ma aż taką moc, by zrezygnować dla niego ze swojego marzenia? Mamy tylko jedno życie, nie zapominajmy, dlatego powinniśmy z całą swoją siłą dążyc do robienia tego czego pragniemy najbardziej. Ja naprawdę z całego serca wierzę, że posiadając talent, determinację i co najważniejsze serce do tego co robimy opłaci nam się to wcześniej czy później.
Bardzo możliwe, że będzie ciężko, że dostaniemy niejednokrotnie w życiu po tyłku, ale właśnie o to chodzi, żeby przetrzymać wszystkie trudności, pokonywać przeszkody i dalej, nie poddając się przeć aż do celu.

weheartit.com
Gdyby się tak zastanowić to z drugiej strony uczciwe rozwiązanie, ponieważ coś takiego jak osiągnięcie sukcesu, spełnienie swoich największych marzeń, realizowanie się poprzez pasję nie może przychodzić zbyt łatwo, bo wtedy nie byłoby aż tak cenne i nie potrafilibyśmy tego należycie docenić.
 
Jedyne co musisz zrobić to podjąć ryzyko. Chyba, że wolisz do końca życia zastanawiać się co by było gdyby... a tak moim zdaniem nie można być szczęśliwym. Decyzja należy do Ciebie.
 
Odważysz się sięgnąć po swoje marzenie?

2 komentarze:

  1. Uważam, że jeśli mamy tylko wiarę w własne możliwości, determinację i chęci to możemy osiągnąć wszystko co sobie wymarzymy :) ja powoli realizuję swoje marzenie odnośnie pracy i sądzę, że za kilka lat będę mogła wykrzyczeć całemu światu, że udało mi się nie dzięki znajomościom, ale właśnie dzięki chęciom i pracowitości ;)

    OdpowiedzUsuń