wtorek, 5 sierpnia 2014

Jeśli czegoś chcesz, działaj!

  Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, bo inaczej nic nie nastąpi.
Te słowa powiedziała dziś mi przyjaciółka, która właśnie skończyła pisać książkę, po kilku nieudanych próbach zawzięła się i tym razem odniosła sukces. To jedno doświadczenie pokazało jej, że jeśli czegoś naprawdę chcemy to wszystko jest możliwe, a wcześniej delikatnie mówiąc nie była o tym w ogóle przekonana.

 
Właśnie o to chodzi w życiu, żeby podejmować działania. Mieć na tyle odwagi i chęci, żeby odejść od kompa, często wyjść ze swojej bezpiecznej strefy komfortu i po prostu robić wszystko krok po kroku przybliżającego nas do zamierzonego celu.


And this is the truth. Because I may be only eighteen, but it already seems pretty obvious that the world is divided into two groups: the doers and the watchers. The people things happen to and the rest of us, who just sort of plod on with things. — Gayle Forman, Just One Day

Chyba każdy z nas ma marzenia. Jedni większe, drudzy mniejsze, ale każdy jakieś ma. Teraz musicie pamiętać, że to tylko i wyłącznie od Was zależy co z tym zrobicie. Jeśli marzysz o pracy modelki i jedyne co robisz to liczysz na to, że jakaś osoba z agencji sama zaczepi Cię na ulicy albo chcesz osiągnąć zgrabną figurę oglądając programy fitness leżąc na kanapie i wcinając lody lub pragniesz podróżować, a jedyne co z tym robisz to czytasz relacje innych, kipiąc z zazdrości - POWODZENIA.

Jeśli rzeczywiście czegoś chcesz musisz sam po to sięgnąć. Przestać liczyć na magiczny łut szczęścia lub w ogóle cud, który nagle bez zbędnego wysiłku wyniesie Cię na wyżyny. Osiąganie celów tak nie wygląda. To jest ciężka harówa, ale jeśli dążysz do spełnienia marzenia to jest to również najwspanialsza, dająca najwięcej satysfakcji i radości praca jaką kiedykolwiek wykonywałeś. I mimo, że nie raz w tej drodze do sukcesu będzie cholernie ciężko, przeszkody, które będą wydawać się nie do przeskoczenia, to jak to pisał sam Paulo Coelho sekret tkwi w tym by się nie poddać


Dlatego kurczę, po prostu weźmy się do roboty to cała filozofia spełniania marzeń, osiągania celów. Nawet jeśli się boimy, znajdźmy w sobie te odwagę, by podjąć wyzwanie i zaryzykować. Pomyślcie tylko ile można zyskać. Według mnie najstraszniejszą rzeczą, która może spotkać człowieka jest życie z poczuciem, że nie spróbował. Nie podjął działań, które mogłyby spełnić jego największe marzenia. Tylko gdy sobie to uświadamia jest już za późno.

Ty jeszcze masz czas. Po prostu wstań, weź sprawy w swoje ręce i działaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz