wtorek, 12 sierpnia 2014

Pokochaj siebie, by pokochali Cię inni!

“ W końcu zrozumiałem, że to, co myślą o nas inni, nie ma znaczenia. Najważniejsze, co myślimy o sobie sami. Jeśli czujemy, że jesteśmy coś warci, to ludzie będą o nas myśleli tak samo. I nie musimy ciągle czegoś komuś udowadniać. ”
— Augustin Egurrola

Nie wierzysz w siebie? Masz poczucie, że jesteś beznadziejna? Że ludzie nie czują się dobrze w Twoim towarzystwie? Że nie wyglądasz dobrze? To objawy bardzo niskiej samooceny. A teraz zdradzę Ci sekret. Ludzie widzą nas tak jak my widzimy siebie samych. 


Wcale nie musisz być we wszystkim najlepsza, nie musisz wyglądać jak z okładek czasopism (btw nikt, dosłownie nikt, nawet te sfotografowane osoby tak nie wyglądają), nie musisz mieć najlepszych stopni, świetnie płatnej pracy na wysokim stanowisku, wszystkiego wiedzieć, ani mieć największej ilości znajomych (w tym wypadku liczy się jakość a nie ilość).

Wystarczy jedno: że uwierzysz, iż jesteś wiele warta. Inni od razu to poczują. Tylko od Ciebie zależy jak widzą Cię inni ludzie. Chociaż to nie znaczy, że powinnaś zaprzątać sobie głowę ich opinią, bo to bezsensowne i niepotrzebne. Pamiętaj tylko, że ludzie widzą Cię tak samo jak Ty widzisz samą siebie, dlatego im lepsze zdanie masz o sobie, tym więcej osób przyciągasz tą pozytywną energią, którą ewidentnie emanujesz oraz tym większą sympatię z ich strony zyskujesz. Wypróbuj, to działa!


Dlatego naprawdę polecam : ZDROWY EGOIZM. Nie mylmy tego z zarozumiałością, ale wysokie poczucie własnej wartości, wiara w siebie, jest dobra! Uwierz, że jesteś świetną osobą i od razu każdy to odczuje. Uwierz, że możesz dokonać wszystkiego, przestań się przejmować zdaniem innych, chodź z dumnie podniesioną głową, bądź sobą.

Pamiętaj to tylko i wyłącznie Ty, decydujesz o tym jak Cię widzą inni, dlatego polub siebie, a inni zrobią to samo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz