środa, 19 listopada 2014

W poszukiwaniu TEGO CZEGOŚ...

Gubimy się. W labiryncie dróg, prowadzących do różnych celów, różniących się od siebie, a jednocześnie podobnych. Niektórzy obierają kilka na raz. Przez co jest im trudniej wszystko pogodzić, ale czasem się udaje. Niektórzy podejmują jedną, która okazuje się ślepą uliczką, więc zawracają i próbują od nowa, wybierając tym razem inną. Niektórzy od początku obierają jedną i brną prosto do celu. Niektórzy napotykają na drodze przeszkody, pułapki, skrzyżowania.
A niektórzy nie podejmują drogi w ogóle.... 


Jeśli w tym momencie nie masz celu, jest to jak najbardziej w porządku. Tak samo jeśli po ostatnim obranym kierunku, gdzieś po drodze się zgubiłeś i wróciłeś do samego początku. Nie ma powodu, by wpadać w panikę, histerię i depresję z tej przyczyny. Zachowaj spokój, ponieważ wszystko będzie dobrze, pod jednym warunkiem...

Nie będziesz siedział bezczynnie, czekając aż cały sens Twojego istnienia nagle Ci się objawi znikąd. Niestety tak to nie działa. Możesz siedzieć i rozmyślać co zrobić ze swoim życiem, całą wieczność, a to i tak nic nie da. Bo żeby TO odnaleźć musisz po prostu działać. Tylko tyle i aż tyle.

Jeśli w ogóle nie podejmiesz drogi nigdzie nie zajdziesz, dość logiczne. Jak zrobić ten pierwszy krok? Jak sobie pomóc, aby w momencie dojścia do rozwidlenia i konieczności wyboru jednej z wielu mieć jakiś pomysł? Szukać. Nie snuć refleksji i rozważań, tylko aktywnie poszukiwać TEGO czegoś.

W dobie internetu, to jest jeszcze łatwiejsze. Możesz czytać inspirujące historie innych ludzi. Szukać pomysłu na pasję. Oglądać filmiki i Tutoriale. Próbować, próbować i jeszcze raz próbować nowych rzeczy! To jest klucz, nigdy nie wiesz aż nagle przy czymś to COŚ zaskoczy i wreszcie będziesz miał pewność, w którą stronę pójść.

Kurs salsy? Nietypowy język obcy? Pianino? Grafika komputerowa? Dziennikarstwo? Projektowanie? Fotografia? Nigdy nie mów, że coś nie jest dla Ciebie, jeśli nawet nie spróbowałeś! Sprawdź z czym to się je. Im więcej rzeczy wypróbujesz, tym bardziej zwiększasz szansę na odnalezienie TEGO.

Możliwe, że duża część z tych podejść będzie nietrafiona, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu się przekonać. Po prostu to zrób. Nikt Cię nie zobowiązuje do trwania przy tym na dobre i złe, zawsze możesz zrezygnować i przejść do czegoś innego. Chodzi o to, aby wypróbować jak najwięcej rożnych opcji, ponieważ sami możemy sobie nie zdawać sprawy z drzemiącego w nas talentu.

Co więcej, poszerzy to nasze horyzonty, zapewni mnóstwo wspaniałych wspomnień, niesamowitych wrażeń, pozwoli poznać ciekawych ludzi i co najważniejsze jedna z tych rzeczy wcześniej czy później okaże się właśnie TYM.

*TO COŚ - droga, którą obierzecie, pasja, cel, szczęście, sens istnienia.

Bez TEGO nie można prawdziwie żyć, czerpać radości, być szczęśliwym... Dlatego szukaj, dopóki nie znajdziesz. Czeka Cię podróż przez najpiękniejszą drogę jaką można sobie w ogóle wyobrazić. Tylko musisz ruszyć z miejsca. Teraz. 

1 komentarz:

  1. Motywujące i to bardzo. Najbardziej podoba mi się ostatnie słowo. Teraz. Nie jutro,teraz. Jutro,czyli nigdy.

    OdpowiedzUsuń