czwartek, 7 sierpnia 2014

Postaw na pozytywnych ludzi!

“ I want to be around people that do things. I don’t want to be around people anymore that judge or talk about what people do. I want to be around people that dream and support and do things. ”
— Amy Poehler 

To naprawdę zadziwiające, jak ogromny wpływa mają na nas inni ludzie. Dzięki nim potrafimy poczuć, że możemy wszystko lub kompletnie na odwrót mogą nas w ciągu zaledwie kilku krótkich chwil wbić w ziemię i jeszcze przydeptać.Dlatego tak ważne jest, by dobrze dobierać swoje otoczenie i odcinać się od negatywnych ludzi. Jeśli ktoś demotywuje Cię, nie wspiera w Twoim dążeniu do osiągania celów, czuje wyższość nad Tobą i nie hamuje się by Ci to jak najdobitniej pokazać, najlepsze co potrafi zrobić to narzekać na wszystko dookoła, wydaje osądy, obgaduje innych (możesz mieć pewność wtedy, że za Twoimi plecami mówi również o Tobie). Jeśli czujesz się przy takiej osobie niedowartościowana, gorsza,  ograbiona z inspiracji do sięgania po swoje marzenia, czy po prostu przygnębiona – musisz od takiej relacji się jak najszybciej odciąć.Powinnaś szukać osób, przy których czujesz, że możesz zrobić dosłownie wszystko, które wspierają Cię na każdym kroku, gdy sięgasz po to czego pragniesz, doradzają, ale niczego nie narzucają nie osądzają, nawet gdy nie zawsze się z Tobą zgadzają trwają wiernie przy Twoim boku, niezależnie od tego jakie decyzje podejmiesz, słuchają tego co do nich mówisz, potrafią wywołać na Twojej twarzy uśmiech, są zawsze, bez wyjątku lojalne i szczere, optymistycznie nastawieni do świata, zarażają pozytywną energią oraz cieszą się życiem.
Tacy właśnie ludzie są warci poświęcania im czasu i zawierania z nimi relacji.Postępuj według powyższych wskazówek w tworzeniu swojego otoczenia i wierz mi odczujesz niebywałą zmianę w swoim własnym nastroju oraz poczuciu własnej wartości. Osoby z tej pierwszej grupy potrafią naprawdę skutecznie kawałek po kawałku zatruwać Twoje życie i wcale nie wyklucza to opcji, że potrafią być w Twoim towarzystwie miłe i pomocne, ale jeśli zauważasz w nich te cechy, a co najważniejsze odczuwasz je w swoim samopoczuciu po spędzeniu większej ilości czasu z nimi, to znaczy, że należy się odciąć. Może to być nie raz bolesne dla obu stron, ale zaufaj mi takie rozwiązanie sprawy wyjdzie wszystkim na dobre. Co ważne, pamiętaj nigdy nie masz obowiązku z kimś utrzymywać kontaktu, tylko dlatego, że druga osoba tego od Ciebie oczekuje. Nie obawiaj się zranienia w ten sposób drugiej osoby to i tak będzie względem niej najuczciwsze.


Jeśli zaś otoczysz się osobami z grupy drugiej możesz być pewna, że nagle życie stanie się piękniejsze, a Twój poziom szczęścia podskoczy w górę. Udzieli Ci się ich pozytywne spojrzenie na świat. Poczujesz się bardziej pewna siebie oraz odważnie zaczniesz dążyć do spełniania swoich największych marzeń i przestaniesz bać się podejmowania ryzyka. Przy takich ludziach uśmiech zdecydowanie częściej będzie gościł na Twojej twarzy.

Pamiętaj szczęście musisz odnaleźć w sobie samej, ale z czynników zewnętrznych to właśnie ludzie mają na nie największy wpływ. Dlatego dobieraj ich starannie! 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz