sobota, 20 września 2014

W planie zaznacz spontaniczność

Wstajesz jak co dzień - siódma rano, sprawdzasz kalendarz, w którym masz zaplanowany cały dzień, wypełniasz jedna po drugiej kolejne pozycje z listy, odhaczasz wykonane zadania, dzień za dniem, godzina po godzinie i niby wszystko jest okej, niby wszystko układa się świetnie, ale czegoś Ci brakuje. Wiesz co to jest? Odrobina szaleństwa. 


 Oczywiście dążenie do celu, zorganizowane, z góry zaplanowane i produktywne działanie jest cudowne, ale trzeba sobie czasem pozwolić również na coś, co wykracza poza ramy naszych kartek kalendarza. W końcu życie z góry w stu procentach zaplanowane, z czasem staje się po prostu w swej przewidywalności, nudne. A to określenie nie powinno być nigdy używane ze słowem życie. 


Postaw na spontaniczność! Pozwól sobie od czasu do czasu na decyzje podjęte pod wpływem impulsu, na zrealizowanie pomysłów, które w danej chwili wpadły Ci do głowy. Z doświadczenia wiem, że często takie spontaniczne działania tworzą najlepsze wspomnienia, nie raz potrafią nas czegoś nowego o sobie nauczyć, oraz pozwalają zdobyć cenne doświadczenie na dalsze życie, a czasami okazują się po prostu dobrą zabawą.

Jasne, trzeba być zorientowanym na osiągnięcie celu i uparcie do tego dążyć, ale jednocześnie nie zamykaj się na wszystko inne dookoła. Odrzuć czasami wszystkie zdroworozsądkowe myśli i zrób coś, tak po prostu, bo tego chcesz. Wyjdź ze swojej strefy komfortu, próbuj nowych rzeczy, bądź spontaniczny - to wszystko pozwala lepiej poznać siebie. Może właśnie, któraś z tych rzeczy odmieni Twoje życie?

Zostaw w swoim kalendarzu puste miejsce. Nie pozwól by przewidywalność Cię zjadła. Od czasu do czasu postaw na odrobinę, spontanicznego szaleństwa. 

2 komentarze:

  1. w wakacje moglam sobie pozwolic na chwile swobody ale teraz bez planu dnia bym zginęła tyle spraw na głowie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rozumiem :) ale planowanie jest dobre, tylko po prostu nie tak w stu procentach, żeby od czasu do czasu zostawić sobie miejsce na spontaniczne szaleństwo :)

      Usuń